Ndërlidhjet

ROSTOV NË DON


Numri i të vdekurve nga shpërthimi vetëvrasës në një spital ushtarak rus afër Çeçenisë, u ngrit në të paktën 40. Një kamion me rreth 1 ton eksploziv hyri mbrëmë në kompleksin e spitalit në Mozdok në Osetinë Veriore dhe e shkatërroi ndërtesën e spitalit.
XS
SM
MD
LG