Ndërlidhjet

KABUL


Kombet e Bashkuara njoftojnë se 360 mijë refugjatë afganë janë kthyer vitin e kaluar në shtëpitë e veta, kryesisht nga Irani dhe Pakistani që bashkërisht kanë strehuar miliona afganë të cilët u arratisën për shkak të luftimeve gjatë dy decenieve të kaluara.
Mirëpo, zyrtarët e Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për refugjatë thonë se numri i të kthyerve gajtë këtij viti është shumë më i vogël se vitin e kaluar, kur u riatdhesuan 1.8 milion refugjatë afgan.
XS
SM
MD
LG