Ndërlidhjet

SHKUP


Ministria e Brendëshme e Maqedonisë tha në një komunikatë se agjencisë ruse e lajmeve RIA Novosti e ka stërmadhuar zënkën e djeshme midis simpatizantëve të Vardarit të Shkupit dhe CSK-së së Moskës
Në kumtesë thuhet se gjatë ''ndeshjes fudbolistike një grup i madh sipamatizantësh nga Rusia nën ndikimin e alkoholit ishin sjellur agresivisht dhe kishte ndodhur konflikt verbal me simpatizantët e Vardarit'', por incident nuk ka patur as gjatë lojës as pas pëfundimit të sajë.
Agjencia ruse kishte raportuar se pas lojës një grup prej 30 shqiptarësh ''të irituar nga përdorimi i rusishtes dhe fesë orthodokse'' kishte sulmuar sipatizantë dhe gazetarë rus.
XS
SM
MD
LG