Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia dhe Mali i Zi janë të vendosur që të ndërtojnë raporte të forta me NATO-n dhe duhet të sendërtojnë reformat e nevojëshme që eventualisht t'i bashkohen Aleancës, ka deklaruar ministri i Mbrojtjes, Boris Tadiq.
Ministri i ka bërë këto komente vetëm një ditë më vonë pas një spastrimi të madh nga radhët e armatës të komandantëve më të lartë që kishin shërbyer nën regjimin e Sllobodan Millosheviqit, i cili tash gjykohet për krime lufte në Tribunalin e Hagës.
XS
SM
MD
LG