Ndërlidhjet

JERUSALEM


Policia izraelite njofton se afër shtëpisë së kryeministrit Ariel Sharon ka arrestuar një person me përkatësi nacionale ebreje pasi ai ishte kërcënuar se do të vriste kryeministrin izraelit.
Zëdhënësja e policisë ka thënë se personi ishte nga enklava e vogël izraelite afër Hebronit në Bregun perëndimor. Ajo ka thënë se ai person akuzonte Sharonin për vrasjen e shokëve dhe fqinjëve të tij e thoshte se nuk do të ishte ''problem'' për te që të vrasë Sharonin.
XS
SM
MD
LG