Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf ka bërë thirrje për zgjidhje diplomatike të të gjitha ngatërresave me Indinë, duke përfshirë edhe konfliktin lidhur me territorin e Kashmirit.
''Pakistani dëshironë paqë për të mirën e vetë, për të mirën e përbashkët të këtij rajoni, veçanërishtë për të mirën e Pakistanit dhe Indisë'', ka thënë Musharraf duke folur në Islamabad.
Kryeministri i Indisë, Atal Behari Vajpayee tha dje se deceniet e gjakderdhjes midis Indisë dhe Pakistanit duhet të përfundojnë.
XS
SM
MD
LG