Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane në Irak ka bërë të ditur sot se një ushtar është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe jashtë qytetit Ramadi, në perëndim të Bagdadit. Zëdhënësja Nikol Tompson, ka thënë se incidenti ka ndodhur kur karvani ushtarak iu nënshtrua tri shpërthimeve. Raportohet gjithashtu se sot janë plagosur edhe tre ushtarë amerikanë në një sulm në veri të Irakut.
XS
SM
MD
LG