Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus, Vladimir Putin citohet të ketë thënë se Rusia synon që të hyjë në Organizatën e Konferencës Islamike si vëzhgues, sa për fillim, dhe se rreth 20 milionë myslimanë që jetojnë në Rusi kanë të drejtë të plotë që të ndiejnë veten pjesë e botës myslimane.
Putin e kishte hedhur fillimisht idenë për t'iu bashkuar grupit të 56 vendeve gjatë vizitës në Malajzi javën e kaluar.
XS
SM
MD
LG