Ndërlidhjet

KABUL


Kryengritësit kanë marrë mbrëmë shkurtas një stacion policie në jug të Afganistanit që kishte shkaktuar konfrontim të rreptë me ç'rast janë vrarë 15 sulmues e shtatë policë afganë.
Pas betejës me policinë dhe shkatërrimin e stacionit policor, kryengritësit janë arratisur përtej kufirit me Pakistanin.
Mbrëmë është sulmuar me projektile raketore edhe aeroporti i provincës Khost, por nuk pati raporte për viktima.
XS
SM
MD
LG