Ndërlidhjet

BAGDAT


Inxhinierët irakianë dhe ushtarët amerikanë po riparojnë tubacionet e transportit të naftës nga Iraku drejt Turqisë, të cilat kanë qenë caqe sabotazhi gjatë fundjavës.
Kthimi në gjendjen e mëparshme do marrë 10 ditë, derisa humbjet llogariten 7 milionë dollarë në ditë.
Nga ana tjetër forcat amerikane pranuan se kanë qëlluar mbi gazetarin e Reuters, duke dyshuar se kamera e tij ishte armë.
XS
SM
MD
LG