Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i jashtëm iranian tha se Izraeli do përballet me pasojat nëse sulmon qendrat bërthamore të Teheranit, sic bëri në vitin 1981.
Teherani zyrtar është nën presion nga Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Bërthamore, që të zbatojë konventat ndërkombëtare dhe të lejojë inspektorët e kësaj agjencie të kontrollojnë programet bërthamore të Iranit.
XS
SM
MD
LG