Ndërlidhjet

RAMALLAH


Udhëheqia palestineze nga mbledhja e sotme ka vendosur që të forcojë pushtein e ligjit, të marrë kontrollin mbi armët ilegale dhe t'i jap fund ''çfaqjeve militare '' në terren.
''I bëjmë thirrje Kuartetit dhe administratës amerikane të ndihmojnë Qeverinë palestinmeze dhe udhëheqien palestineze që t'ia dalë ndanë me qëllim të kontrollimit të gjërave në terren, me shpersë se qeveria izraelite do të vetëpërmbahet nga vazdimi i agresionit të saj kundër popullit palestinez'', ka thënë pas takimit Nabil Abu Rdeineh, këshilltar i liderit palestinez, Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG