Ndërlidhjet

BURBANK, UASHINGTON


Presidenti amerikan, Xhorxh Bush sot ka shpallur bllokimin e fondeve të 6 liderëve të grupit militant palestinez Hamas dhe të pesë organizatave, që akuzohen se financiarisht e mbështesin këtë grup.
Presidenti Bush ka bërë të ditur se ky veprim është bërë për shkak të sulmit të fundit vetë-vrasës në Jerusalem, në të cilin u vranë 20 persona.
XS
SM
MD
LG