Ndërlidhjet

BOMBEJ/INDI


Policia e Indisë njofton se të paktën 40 njerës janë vrarë kurse mbi 100 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i dy automjeteve –bomba në një tempull Hindu dhe në një vend turistik në qytetin e Bombejit.
''Kishte shpërthime në dy vende. Që të dyja bombat
ishin vendosur në dy taksi të parkuara'', ka deklaruar R. S. Sharma, shef i policisë së Bombejit.
Deri tash askush nuk mori përgjegjësinë për shpërthimet në Bombej.
XS
SM
MD
LG