Ndërlidhjet

KABUL


Gjykata Supreme e Afganistanit ka marrë vendim se lojalistët e komunistëve nuk do të lejohen të formojnë parti politike apo të luajnë rol aktiv në politikën e vendit.
Ndërkohë zëdhënësi i guveranatorit të provincës Zabul të Afganistanit ka njoftuar se mbi 50 luftëtarë Talibanë u vranë sot gjatë një operacioni të përbashkët të forcave amerikane dhe afgane.
XS
SM
MD
LG