Ndërlidhjet

MOSKË


Ndihmës sekretari ametrikan i shtetit, John Bolton ka patur bisedime në Moskë me zyrtarët e Rusisë për çështjet e mos-liferimit, në veçanti sa i takon Koresë Veriore dhe Iranit.
Bolton ka bërë këte vizitë në Moskë para fillimit të bisedimeve të gjashtë vendeve në Pekin lidhur me programin bërthamor të Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG