Ndërlidhjet

KABUL


Trupat aleate afgane dhe ato të prira nga Shtetet e Bashkuara kanë vazhduar operacionet kundër elementeve të dyshuara të mbetura nga regjimi Taliban në provincat Uruzgan, Kandahar dhe Zabul.
Zëdhënësi i ushtrisë amerikane, koloneli Rodney Davis ka thënë se trupat e mbështura nga aviacioni janë konfrontuar me kryengritës në provincën e Uruzganit, kurse se në luftime është vrarë një ushtar i koalicionit.
XS
SM
MD
LG