Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Gjashtë ushtarë dhe policë federal rusw janë vrarë në Çeçeni në harkun e fundit kohor në konfrontime me kryengritësit separatistë dhe shpërthime minash.
Një zyrtar i administratës çeçene të mbështetur nga Moska ka thënë se kryengritësit kanë sulmuar 17 herë post-bloqet e forcave federale ruse.
XS
SM
MD
LG