Ndërlidhjet

PRESHEVË


Paranë një xhamie në qendër të Preshevës mbrëmë ka ndodhur një shpërthim i fuqishëm nga një granatë dore që ka shkatuar dëmtime të lehta, por nuk ka patur të plagosur.
Zëdhënësi i qeverisë serbe, Miqa Markoviq e ka radhitur shpërthimin ''në vargun e provokimeve të fundit nga ata që nuk duan paqë në ate rajon'',si'ç është shprehur, duke thënë se ''do të veprohet kundër terrorizmit''
Liderë të partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës, Orhan Rexhepi dhe Ragmi Mustafa pohojnë se pas këtyre sulmeve ''qëndron pala serbe'' dhe se ''kjo tash është strategji e qeverisë serbe''.
XS
SM
MD
LG