Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Pesëmbësdhjetë ushtarë dhe policë rus raportohen të vrarë nga sulme dhe prita kryengritësish çeçenë në harkun e fundit kohor, njofton një zyrtar anonim i administratës çeçene të mbështetur nga Moska.
Zyrtari ka thënë se artileria ruse u ka kthyer me granatime të pozicioneve të kryengritësve në katër sektorë të Çeçenisë.
XS
SM
MD
LG