Ndërlidhjet

KABUL


Qeveria afgane i ka mohuar raportet për fillimin e negociatave me talibanët, që tu japë fund luftimeve në provincën jugore Zabul.
Zëdhënësi Jawed Ludin i ka thënë "Evropës së Lirë" se qeveria do ta vazhdojë luftimin e talibanëve dhe se me ata nuk do të ketë negociata.
XS
SM
MD
LG