Ndërlidhjet

VIENË


Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë-OSBE-ja ka filluar një konferencë në Vienë kushtuar racizmit, ksenofobisë dhe jotolerancës.
Ministreja e Jashtëme e Austrisë, Benita Frrero-Waldner tha në hapje të konferencës se asnjë nag 55 vendet anëtare të OSBE-së nuk është i liruar nga rracizmi.
XS
SM
MD
LG