Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pesë të burgosur e kanë humbur jetën dhe të paktën 17 të tjerë janë hospitalizuar nga lëndimet pas shpërthimit të zjarrit gjatë trazirave në burgun e Dubravës.
Në një mbledhje të jashtzakonshme të qeverisë, kryeministri i Kosovës Bajram Rexhepi ka kërkuar që vdekja e 5 personave në burgun e Dubravës të hetohet nga një ekip i pavarur organizatash për të drejtat e njeriut.
XS
SM
MD
LG