Ndërlidhjet

BAGDAD


Britania njoftoi se dërgon edhe dy bataljone në Irak si përforcim për kontingjentin e saj prej 11.000 trupash.
Gjatë ditës dy ushtarë amerikanë janë plagosur kur konvoji i tyre kishte hasur në një sajim shpërthyes derisa kalonte mbi urën e lumit Tigër në Bagdad.
Forcat amerikane ndërmorën një operacion në Tikrit që ka patur në shënjestër guerrilët anti-amerikanë dhe kanë arrestuar katër persona të dyshuar.
XS
SM
MD
LG