Ndërlidhjet

KAJRO


Iraku i ri do të jetë krejtë ndyrshe nga Iraku nën Saddam Husseinin dhe do të mbështetet në '' diversitetin, demokracinë, kushtetutën, ligjin dhe respektimin e të drejtave të njeriut '', ka thënë ministri i Jashtëm i përkohshëm irakian, Hoshyar Zebari.
Zebari ka folur në mbledhjen e ministrave të Jashtëm të Ligës Arabe në Kajro e cila ftoi zyrtarisht Këshillin e përkohshëm qevitar irakian që të zë përkohësisht karriken e vendit në organizatën 22 anëtarëshe.
XS
SM
MD
LG