Ndërlidhjet

FALLUXHA IRAK


Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka kërkuar falje për vdekjen aksidentale të tetë policëve irakianë dhe një roje jordaneze në qytetin e Falluxhës.
Zëdhënësi George Krivo ka thënë se po vazhdojnë hetimet lidhur me incidentin e djeshëm, duke shtuar se forcat kanë shtirë vetëm pasi ishin sulmuar nga ''forca të panjohura'' prej një kamioni.
Gjatë varrosjes së të vrarëve në Falluxha shpërthyen protesta, ku qindra irakianë kanë brohoritur slogane anti-amerikane dhe kanë shtirë në ajër.
XS
SM
MD
LG