Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë dhe tre të tjerë janë janë plagosur në qytetin irakian Falluxha, kur konvoi i tyre ushtarak ka hasur në një bombë. Zyrtarët amerikanë thonë se përgjegjës për sulmet kundër forcave të koalicionit në Irak janë besnikët e mbetur të diktatorit të rrëzuar Sadam Husein apo luftëtarët e huaj islamikë.
XS
SM
MD
LG