Ndërlidhjet

PEKIN


Ka filluar sot në Kinë konferenca që synon të kontribuojë në dhënjen fund të prodhimit të dhe përdorimit të armëve, vecanërisht minave të tokës.
Sue Uiksler, zëdhënëse për grupin ndërkombëtar kundër minave të tokës, tha se organizata ku ajo bën pjesë vlerëson faktin se Shtetet e Bashkuara nuk kanë përdorur mina toke në fushatën ushtarake në Irak.
XS
SM
MD
LG