Ndërlidhjet

SHKUP


Zyrtarët më të lartë maqedonas dhe diplomatët perëndimorë në këtë vend e përshkruan gjendjen e sigurisë si të qëndrueshme, pavarësisht tensioneve të fundit të krijuara pas aksioneve të policisë në rajonet me popullsi shqiptare.
"Zhvillimet në terren nuk kanë motive politike dhe këtu nuk ka guerrile që luftojnë për Shqipërinë e madhe", tha ambasadori i NATO-s në Shkup, Nicholas Biegman.
XS
SM
MD
LG