Ndërlidhjet

RIAD


67 të burgosur kanë vdekur si pasojë e zjarrit që ra në një burg në kryeqytetin saudit Riad.
Sipas burimeve të Arabisë Saudite 20 të burgosur të tjerë dhe 3 gardianë janë plagosur.
Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit.
XS
SM
MD
LG