Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po e shqyrton rezolutën, e cila i bën thirrje Izraelit ta garantojë sigurinë e Yasser Arafatit dhe të mos e dëbojë liderin palestinez.
Shtetet e Bashkuara thanë se nuk do ta mbështesin rezolutën, sepse ajo nuk e dënon terrorizmin e militantëve palestinezë.
Në Ramallah, lideri palestinez Yasser Arafat i ka bërë thirrje Këshillit ta miratojë rezolutën, mbështetjen e së cilës e ka sinjalizuar edhe ministria e jashtme e Francës.
XS
SM
MD
LG