Ndërlidhjet

MOSKË


Një diplomat i lartë i Shteteteve të Bashkuara për kontrollin e armëve ka arritur sot Moskë për të marrë mbështetjen e Rusisë për një projekt që ka për qëllim luftimin e përhapjes së armëve të shkatërrimit në masë. Nënsekretari i shtetit Xhon Bolton pritet të takohet me zyrtarët më të lartë të ministrisë së jashtme dhe me pjesëtarë të tjerë të qeverisë për të diskutuar këtë çështje. Ky projekt është nisur nga presidenti amerikan Xhorxh Bush, në maj të këtij viti.
XS
SM
MD
LG