Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Xhorxh Bush e ka quajtur udhëheqësin palestinez Jaser Arafat, si " lider të dështuar". Këto komente Bush i ka bërë gjatë takimit me mbretin Abdullah të Jordanisë në rezidencën presidenciale Kamp David në shtetin Merilned. "Zoti Arafat ka dështuar si udhëheqës. Ashtu siç e kam thënë, ish kryeminsireri Mamud Adabas u nënvlerësua nga drejtuesit e vjetër dhe këtu kam parasysh edhe Jasser Arafatin", ka thënë Bush, duke shtuar se në qoftë se palestinezët dëshirojnë paqe atëherë ata do të duhet të kenë një udhëheqës që do të zotohej për luftimin e terrorizimit.
XS
SM
MD
LG