Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ish presidenti amerikan Bill Clinton sot në Universitetin e Prishtinës u nderua me çmimin "doktor nderi". Raportohet se ish presidentit Clinton iu bë pritje shumë e ngrohtë.
Gjatë ditës së sotme ai u takua me zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë dhe vendës në Kosovë. Pasdite pritet që zoti Bill Clinton të viizitoj kampin ushtarak amerikan në Bondstill afër Ferizajt. Në orët e mbrëmjes është thënë se Bill Clinton do të niset për një Bosnjë.
XS
SM
MD
LG