Ndërlidhjet

BAGRAM –AFGANISTAN


Së paku tre persona kanë humbur jetën si pasojë e një shpërthimi në një shtëpi pranë qendrës ushtarake amerikane në Afganistan.
Sulmet e fundit kundrejt forcave amerikane dhe trupave qeveritare afgane besohet se janë kryer nga njerëzit e mbetur të regjimit Taliban apo Al-Kaidës.
XS
SM
MD
LG