Ndërlidhjet

BEOGRAD


Televizioni shtetror serb deklaroi sot se Serbia së shpejti do të depozitojë akuzat ndaj ish-presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq, për bashkëpunim në vrasjen e një kundërshtari politik dhe përpjekjet për eliminimin e një tjetri. Ky burim ka bërë të ditur se Millosheviqi do të akuzohet javën e ardhshme për bashkëfajësi për vrasjen e Ivan Stamboliqit dhe përpjekjet për ta vrarë liderin e opozitës, Vuk Drashkoviq.
XS
SM
MD
LG