Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Ish kryeminsitri Palestinez, Mahmud Abas u ka bërë thirrje palestinezëve që të tregojnë unitet, pas bisedimeve që pati me pjesëtarët e lëvizjës së Fatahut të Jaser Arafatit dhe liderët e fraksioneve tjera.
Ndërkohë, në Bregun Perendimor ushtria izarelite sot ka vendosur orë policore në qytetin Xhenin.
XS
SM
MD
LG