Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Presidenti amerikan, George Bush do të flasë sot para Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Ambasadori amerikan në organizatën botërore, John Negroponte ka thënë se presidenti Bush do të bëj "ftesë për aksion" të bashkësisë ndërkombëtare për të punuar së bashku për "të mbështetur krijimin e një iraku demokratik, paqësor dhe të lire, që është në paqe me fqinjët t tij në Lindjen e Mesme. Mbrëmë ambasadori Negroponte ka thënë poashtu se Bashkësia ndërkombëtare "ka interes të fuqishëm që Iraku të jetë një sukses".
XS
SM
MD
LG