Ndërlidhjet

FALLUJAH


Tre irakienë janë vrarë dhe tre janë plagosur në sulmin e sotëm ajror të forcave amerikane ndaj disa shtëpive në qytetin Fallujah.
Burimet e spitalit thanë se të 6 viktimat ishin anëtarë të një familjeje.
Sulmi u ndërmorr menjëherë pasi 250 veta protestuan në Fallujah duke kërkuar kthimin e Saddam Husseinit.
Ndërkohë në qytetin Najaf forcat amerikanë ia kanë dorëzuar kontrollin forcave spanjole.
XS
SM
MD
LG