Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Presidenti rus, Vladimir Putin, presidentit francez, Zhak Shirak dhe kancelari gjerman, Gerhard Shroeder, takohen sot në Kombet e Bashkuara për të shqyrtuar thirrjen e presdientit amerikan George Bush për një ndihmë më të madhe ndërkombëtare për stabilizimin e Irakut. Në mbledhjen e asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti Shirak dhe sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, e kritikuan doktrinën e luftës parandaluese në Irak, e cila u mbështetet nga Bushi.
XS
SM
MD
LG