Ndërlidhjet

BUJANOVC


Majori i ushtrisë së Serbisë e Malit të Zi Rahman Bandiç është plagosur kur nga armë automatike është hapur zjarr ndaj patrullës ushtarake në rrethinën e Bujanovcit.
Sulmi është kryer në rrugën ndërmjet fshatrave Lluçan dhe Dobrosin, në afërsi të një baze të ushtrisë së Serbisë e Malit të Zi.
XS
SM
MD
LG