Ndërlidhjet

TASHKENT


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s George Robertson sot e viziton Uzbekistanin për të diskutuar partneritetin ndërmjet aleancës dhe republikave të Azisë Qendrore.
Ministria e jashtme tha se, përveç bashkëpunimit tekniko-ushtarak, me zyrtarët uzbekë do të diskutohet edhe situata në Afganistan, lufta kundër terrorizmit ndërkombëtar dhe ekstremizmit fetar.
XS
SM
MD
LG