Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zyrtarët e ushtrisë izraelite kanë paralajmëruar se do ta ndërprejnë qarkullimin në Bregun Perendimor dhe në Rripin e Gazës gjatë dy ditëve të festës të vitit të ri Hebrej. Ky vendim i Izraelit është marrë me qëllim, siç thonë ata, të mbrojtjes nga sulmet e mundshme të militantëve palestinezë.
XS
SM
MD
LG