Ndërlidhjet

LONDËR


Mijëra protestues kërkuan sot tërheqjen e trupave të koalicionit nga Iraku duke brohoritur "jo më luftë" dhe "Bushi e Blairi duhet të shkojnë". Kjo ishte protesta e parë e madhe prej përmbysjes së regjimit të Saddam Husseinit në Irak. Organizues të kësaj proteste hodhën poshtë arsyetimet e qeverisë së kryeministri britanik, Tonz Blair për luftën në Irak. Ata thanë se nga forcat invaduese në Irak ende nuk janë gjetur armë të shkatërrimit në masë.
XS
SM
MD
LG