Ndërlidhjet

BOGOTA


Të paktën 10 të vrarë dhe 48 të plagosur është bilanci i shpërthimit të sotëm të një motoçiklete bombë në qytetin Florencia të Kolumbisë.
Bomba e teledirigjuar ka shpërthyer rreth orës 4 të mengjesit në zonën e qytetit, ku kryesisht ndodhen lokale të natës. Burimet e ushtrisë i kanë akuzuar për këtë shpërthim kryengritësit që tani më 4 vjet përpiqen ta rrëzojnë qeverinë.
XS
SM
MD
LG