Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministria e jashtme e Iranit e ka hedhur poshtë paralajmërimin e Bashkimit Evropian për programin bërthamor të Teheranit, duke e quajtur të "papranueshëm" dhe "larg parimeve të bashkëpunimit".
Ministrat e unionit thanë se marrëdhëniet ekonomike me Iranin mund të rrezikohen nëse Teherani nuk i përfill shqetësimet e bashkësisë ndërkombëtare rreth terrorizmit global, të drejtave të njeriut dhe procesit të paqes në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG