Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush ka shprehur gatishmëri për bashkëpunim të plotë lidhur me akuzat se zyrtarë të administratës së tij mund ta kenë shkelur ligjin duke e zbuluar idenitetin e një agjenteje të CIA-s. Gjatë një vizite në Çikago, presidenti Bush mbrëmë vonë tha: "Nuk e dijë për askend nga administrata ime që ka zbuluar informata sekrete. Nëse dikush e ka bërë këtë unë do të doja ta dijë këtë gjë dhe ne do të ndërmarim masa përkatëse".
XS
SM
MD
LG