Ndërlidhjet

BAGDAT


Trupat amerikane në Irak po përballen me sulme gjithnjë e më të shtuara dhe më të sofistikuara, tha sot në Bagdat gjenerali amerikan Richardo Sancez.
Sipas Sancez ekziton një strukturë komande që kontrollon shumicën e sulmeve, ashtu sic ka dhe shenja të bashkërendimit rajonal.
Sipas gjeneralit amerikan duhet kohë derisa forcat amerikane të mund të ndalojnë sulme të tilla dhe të krijojnë një Irak të sigurt.
XS
SM
MD
LG