Ndërlidhjet

SARAJEVË


Bosnjë e Hercegovina nuk do të ekzistonte pa Alija Izetbegoviqin, deklaroi Richard Holbrooke, ish ambasador amerikan në Kombet e Bashkuara dhe arkitekt i Marrëveshjes së Dejtonit, duke shtuar se Partia Demokratike e Serbëve është "parti naciste".
Richard Holbrooke sot do të qëndrojë në Beograd, kurse nesër në Kosovë.
XS
SM
MD
LG