Ndërlidhjet

BAGDAD


Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur për konflikte tjera në Bagdad, në të cilat janë vrarë 2 irakienë.
Një përleshje ndërmjet ushtarëve amerikanë dhe ish – ushtarëve irakienë ka shpërthyer në Bagdadin qendror.
Në një zhvillim tjetër një ushtarë amerikan është vrarë dhe një është plagosur pas një sulmi nga një sulmues i paidentifikuar në Bagdadin juglindor.
XS
SM
MD
LG